Succes wordt afgestraft
8-9-2025
Gaat Frankrijk schulden verbranden en Nederland zijn welvaart? | Han de Jong
Yael Potjer spreekt met econoom Han de Jong over de toekomst van de Europese economie, de Nederlandse begroting en de groeiende schuldenberg van Frankrijk. Verliezen beleggers het vertrouwen in Frankrijk?
Nederland wil innovatieve bedrijven, maar geeft het succesvolle ondernemers ook voldoende ruimte? Met Prinsjesdag in aantocht legt De Jong uit waarom zijn begroting radicaal anders zou zijn. De voormalig hoofdeconoom van ABN AMRO pleit voor lagere lasten, minder regeldruk en een kleinere overheid.
Vervolgens bespreken ze de uitspraken van Gerrit Hiemstra over klimaatschade en de kosten van het klimaat- en energiebeleid. De Jong plaatst kanttekeningen bij de schadeberekeningen en pleit voor praktische aanpassingen aan hitte. Ondertussen zetten hoge Europese gasprijzen de industrie opnieuw onder druk. Kunnen onze bedrijven nog concurreren? Achter de positieve industriële groeicijfers schuilt volgens De Jong een kwetsbare werkelijkheid: hoe zou Nederland ervoor staan zonder ASML?
De Franse rente loopt op, de economie groeit nauwelijks en presidentskandidaat Jean-Luc Mélenchon wil een deel van de staatsschuld ‘verbranden’. Kan dat zomaar? En biedt inflatie een uitweg uit de schulden? De Jong legt vervolgens uit waarom hij op middellange termijn niet uitsluitend somber is over inflatie.
Ook bespreken ze de aangekondigde reorganisatie bij Volkswagen, de grootste in de geschiedenis van de auto-industrie, en de opmars van Chinese autofabrikanten. Kan de Europese auto-industrie haar verloren positie terugwinnen? Tot slot komen de teleurstellende rendementen van pensioenfonds ABP aan bod. Waarom is er zo weinig ophef en verontwaardiging?
Volg Han de Jong op zijn eigen website: https://crystalcleareconomics.nl/
LinkedIn:
/ han-de-jong-a843477
Overweegt u om goud en zilver aan te kopen?
Dat kan via de volgende website: https://bit.ly/3xxy4sY
Timestamps
00:00 Intro
01:45 Prinsjesdag & Begroting kabinet Jetten
05:30 Zwitserland, verdienvermogen & belastingen
12:00 Klimaatbeleid & de gehaktbal van Gerrit Hiemstra
21:40 Energieprijzen & Concurrentievermogen
24:45 Industrie & ASML
31:00 Gaat Frankrijk schulden verbranden?
40:01 Stijgende inflatie & Iran
46:40 Volkswagen, AfD, Duitsland & China
55:25 Lage rendementen Pensioenen
Twitter:
@Hollandgold:
/ hollandgold
@paulbuitink:
/ paulbuitink
Yael Potjer: https://x.com/GoedWeerGeniete
Let op: Holland Gold vindt het belangrijk dat iedereen vrijuit kan spreken. Wij willen u er graag op attenderen dat de uitspraken die worden gedaan door de geïnterviewde niet persé betekenen dat Holland Gold hier achter staat. Alle uitspraken zijn gedaan op persoonlijke titel door de geïnterviewde en dragen zo bij aan een breed, kleurrijk en voor de kijker interessant beeld van de onderwerpen. Zo willen en kunnen wij u een transparante bijdrage en een zo volledig mogelijk inzicht geven in de economische marktontwikkelingen. Al onze video’s zijn er enkel op gericht u te informeren. De informatie en data die we presenteren kunnen verouderd zijn bij het bekijken van onze video’s. Onze video’s zijn geen financieel advies. U alleen kunt bepalen hoe het beste uw vermogen kunt beleggen. U draagt zelf de risico’s van uw keuzes.
Bekijk onze website: https://www.hollandgold.nl
#economie #macroeconomie #pensioen
0 reacties :
Een reactie posten