Uit de oude doos.

Interview van november 2009.

Voor zover mij bekend is dit een van de laatste keren dat de NOS aandacht heeft geschonken aan kritiek op het dominante klimaatnarratief.

Sindsdien heeft de NOS-journaal een prominente rol gespeeld in de propaganda voor de menselijke broeikashypothese, d.w.z. de hypothese dat de menselijke uitstoot van CO2 door het verstoken van fossiele brandstoffen een dominante invloed zou uitoefenen op de gemiddelde temperatuur op aarde, hetgeen tot een klimaatcrisis zou leiden.


De NOS is er herhaaldelijk op gewezen dat deze eenzijdige berichtgeving over dit thema in strijd is met de mediawet – bijvoorbeeld door Bauke Geersing, voormalig directeur van de NOS (zie hier in een onthullend, ja uniek interview met Flavio Pasquino, toen nog blckbx).

Tot op heden heeft dit niet tot een evenwichtiger berichtgeving bij het NOS-journaal geleid. Maar deze propaganda heeft wel een grote invloed gehad op de bevordering van een politiek draagvlak in ons land voor tal van draconische maatregelen die astronomische bedragen kosten en geen enkel aantoonbaar effect hebben op het verloop van de gemiddelde wereldtemperatuur.


***