Door Heritage Foundation.

Op 13 mei 2025 gaven de CERES-teamleiders, Dr. Willie Soon en Dr. Michael Connolly, beiden een presentatie op het eendaagse symposium van de Heritage Foundation met als titel ” Is the Sky Falling? Reconsidering the Endangerment Finding“. Dit symposium was gerelateerd aan een boeklancering, die als hoofdstuk ons ​​recente rapport voor de Heritage Foundation bevatte, dat we hier hebben besproken. In dit bericht vindt u links naar de twee presentaties en de daaropvolgende vraag-en-antwoordsessie.

De Heritage Foundation is de grootste conservatieve denktank in de VS. Aanhangers en lezers van CERES weten echter dat wij geloven dat,
“…wetenschappelijk onderzoek werkt het beste als het onafhankelijk is van de industrie, overheid, religie, politiek of ideologie.” – CERES website “Steun ons” pagina.

Sommige lezers vragen zich misschien af ​​waarom we onze presentaties op dit symposium hielden of ons rapport aan een openlijk politieke denktank hebben bijgedragen.

Onze teamleden hebben verschillende politieke opvattingen – van links tot rechts. Wij vinden het belangrijk dat de wetenschap verder kijkt dan alleen de politiek en dat we onze bevindingen delen met alle geledingen van het politieke spectrum. [Noot: We onderschrijven de inspanningen van de Heterodox Academy, die ook een soortgelijke boodschap in de academische wereld probeert te verspreiden.] Daarom waren we er trots op dat we werden uitgenodigd om onze bevindingen te presenteren aan deze zeer invloedrijke en belangrijke denktank in Washington D.C.

De sessie waaraan wij een bijdrage leverden, heette: ‘Evaluatie van klimaatmodellen en -observaties’.

Dr. Soons lezing was getiteld “De onbetrouwbaarheid van de huidige schattingen van de wereldwijde temperatuur en zonneactiviteit en de implicaties daarvan voor de toeschrijving van de opwarming van de aarde”. In deze lezing vatte hij de bevindingen samen uit ons recente rapport voor de Heritage Foundation (https://report.heritage.org/sr305).

 


Dr. Connolly’s lezing was getiteld “20 miljoen weerballonnen: hoe deze data aantonen dat alle klimaatmodellen gebaseerd zijn op verkeerde aannames”. In deze lezing vatte hij de bevindingen samen van meer dan tien jaar gedetailleerde analyse van de weerballongegevens.

Tot slot namen we deel aan een korte vraag-en-antwoordsessie, samen met Dr. Roy Spencer, die ook een presentatie had gegeven in de sessie “Evaluating Climate Models and Observations“. Dr. Spencer is hoofdonderzoeker aan de Universiteit van Alabama in Huntsville en leider van het Amerikaanse wetenschapsteam voor de Advanced Microwave Scanning Radiometer (AMSR-E) op NASA’s Aqua-satelliet.

Na de drie presentaties leidde Dr. William Beach, voormalig Commissaris van Arbeidsstatistieken en hoofd van het Amerikaanse Bureau of LaborStatistics (BLS), deze interessante en informatieve vraag-en-antwoordsessie.