Het leidt tot hoofdbrekens bij het kabinet.
31-5-2025
Windmolens op zee: elektriciteitsnet Noordzee leidt tot forse stijging energierekening
Van een onzer correspondenten.
De aanleg van infrastructuur voor windparken op de Noordzee kan leiden tot een flink hogere energierekening voor Nederlanders. De komende 15 jaar is er maar liefst 88 miljard euro mee gemoeid, berekenden ambtenaren eerder dit jaar, en de energiebedrijven krijgen op dit moment geen subsidie voor.
Er zijn zorgen over de voortgang van wind op zee. Dat komt omdat de belangstelling van energiebedrijven om grote windparken te bouwen afneemt.
Het leidt tot hoofdbrekens bij het kabinet. De investeringen zijn nodig om de klimaatdoelen te halen en genoeg duurzame elektriciteit op te wekken, maar de kosten van de investeringen slaan direct terug op de energierekening van huishoudens en bedrijven.
Er was geen probleem toen er zo nu een dan een transformatorhuisje vervangen werd of een extra kabel werd aangelegd. Maar met de huidige uitbreiding van het stroomnet gaan vaste kosten op de energierekening de komende jaren wel heel erg omhoog.
Afgelopen jaar betaalde een gemiddeld huishouden al 400 euro per jaar voor het gebruik van het elektriciteitsnet. De komende 15 jaar dreigt dit op te lopen naar 1100 euro in 2040.
***
Lees het bij de NOS, hier.
***
2 reacties :
Dat is toch wat de nederlander wil? Nou, dan kan hij/zij het krijgen.
Wie had dat nou verwacht?! Wind kost toch niets?
Een reactie posten