­
skip to main skip to sidebar
Stichting JAS
  • Nieuws
  • Archief
  • Over JAS
  • Contact

De onwankelbare troon van de nieuwe KNMI-topman Maarten van Aalst

Datum:
  • maandag 23 januari 2023
  • in
  • Categorie: Klimaat , Klimaatalarmisme , KNMI
  • De zondagse beschouwing van Jan van Friesland.


    23-1-2023


    Op 1 februari treedt de nieuwe topman van het KNMI in functie: prof. dr. Maarten van Aalst, de voormalige rampenprofessor en directeur bij het Rode Kruis.

    Het is het besluit van de ministerraad. Van Aalst geldt als een van de meest geharnaste paniekzaaiers van het klimaat-establishment. Uit zijn uitspraken valt op te maken dat er bij hem geen fundamentele twijfel is over de oorzaak van klimaatverandering. Andere wetenschappelijke visies bestaan gewoonweg niet. Het is bijvoorbeeld niet de zon, het zijn niet autonome geologische processen, nee het is de mens met zijn broeikasgassen die de oorzaak is van alle narigheid. Met zijn benoeming zit hij op de onwankelbare troon van het klimaatalarmisme. Van Aalst:

    ‘Zo snel mogelijk de uitstoot drastisch omlaag, en zo snel mogelijk zelfs naar nul.’

    Hij weet als geen ander, als fondsenwerver bij rampen, hoe dit paradigma politiek kan worden ingezet: het weer is bij hem politiek geworden. Zo drong hij ernstig aan op een aparte minister voor klimaat. En in die zin is hij ook een groot voorstander van een op te richten klimaatfonds waar ook Nederland fors aan moet bijdragen. De Nederlandse belastingbetaler is straks verplicht om over de brug te komen bij noodweer waar ook in de wereld. Dat het elders regent is onze schuld. Van Aalst ziet de hoge energieprijzen als een kans ziet om klimaatmaatregelen te nemen door te kiezen voor zonne-energie.

     

    Een aantal partijen onderschrijft immers niet wat hij als waarheid verkondigt en stelt dat er geen sprake is van een klimaatcrisis.


    Meest pregnant werd zijn agenda zichtbaar bij de immense wateroverlast anderhalf jaar geleden in Zuid-Limburg, Oost-België en delen van Duitsland, waarbij hij een relatie legde tussen door de mens veroorzaakte klimaatverandering en het zeer grote aantal doden: ‘ook wij zijn aan de beurt.’ En in Nederland sterven er ook al meer mensen door de warmer wordende aarde, aldus van Aalst.

    Specifieke opvattingen over weer en klimaat, zeker wanneer deze institutioneel worden ingebed als bij het KNMI, zijn van enorme betekenis voor onze economie en energievoorziening. In het kader van bestuurlijke vernieuwing zou het raadzaam zijn hem uit te nodigen in de Tweede Kamer en te bevragen over zijn wetenschappelijke visie. Een aantal partijen onderschrijft immers niet wat hij als waarheid verkondigt en stelt dat er geen sprake is van een klimaatcrisis op grond van wetenschappelijk onderzoek.


    Ook zou de kamer dan kunnen vernemen hoe binnen het KNMI over rampen in relatie tot humaan veroorzaakte klimaatverandering wordt gedacht. Vorige week stelde immers klimaatexpert Peter Siegmund dat hij geen verband zag tussen klimaatverandering en de toenmalige overstromingen in Zuid-Limburg en omstreken, maar dat bewoners gewoon pech hadden. Het wordt de hoogste tijd dat er wetenschappelijke verantwoording wordt afgelegd door het KNMI aan de politiek. Om andere rampen te voorkomen.

    Vaak worden natuurkundigen niet als klimaatdeskundigen gezien, hij is natuurkundige en was modellenmaker. Maar je kunt ook zeggen dat voor zo’n specifieke functie op zijn minst een meteoroloog aan de top moet zitten.

    ***

    Zie voor Peter Siegmund hier.

    ***




     





    Dit e-mailen Dit bloggen! Delen via X Delen op Facebook
    on maandag 23 januari 2023
    Dit e-mailen Dit bloggen! Delen via X Delen op Facebook
    Categorie: Klimaat , Klimaatalarmisme , KNMI

    1 reacties :

    Dekker zei

    Maarten van Aalst heeft hechte banden met het IPCC en is deels verantwoordelijk voor de niet kloppende doemverhalen van het IPCC.
    Nergens staat vermeld van welke partij van Aalst (lid) is maar er kan vergif op ingenomen worden dat het D'66 of een andere extreem linkse partij zoals Groen Links is.
    https://www.climategate.nl/2022/11/klimaatbevlogen-rode-kruis-professor-wordt-baas-knmi/
    Je bent verplicht lid te zijn van een extreem linkse partij om een bestuursfunctie in Nederland te kunnen betrekken.

    maandag, 23 januari, 2023

    Een reactie posten

    Nieuwere post Oudere post Homepage

    Best Bekeken

    • Triomf voor FVD Flevoland: Onderzoek naar schadelijke stof uit windmolens afgedwongen
    • VIDEO: Japanse professor over Covid-“vaccins” (Engels ondertiteld)
    • Misverstand en interpretatie zaadbedrijven
    • Formateur Laura Bromet hoopt op coalitie Noord-Holland voor reces
    • Juridische strijd om locatie trafostation bij 't Veld laait weer op
    JAS Nieuws in uw email

    Zoeken op JAS

    Reacties

    Dekker heeft gereageerd op nieuwe beelden van gaten in de duinen: “Wanneer gaan de idioten de Honds Bossche Zeewering afbreken omdat het zogenaamd goed voor de natuur…”

    Anonymous heeft gereageerd op bontenbal is totaal niet te vertrouwen: “Nederland is al lang verloren door types als o.a Bontenbal. Rutte heeft de aftrap gegeven en…”

    Anonymous heeft gereageerd op waarom zijn er zoveel marokkanen in: “Waarom zoveel Marokkanen in Nederland?1 Alles is gratis2 De misdadige types krijgen geen straffen3…”

    Anonymous heeft gereageerd op kijk het indrukwekkende betoog van: “Nederland een rechtsstaat? Het is 1 grote corrupte bende waar onschuldige mensen zomaar opgepakt en…”

    Anonymous heeft gereageerd op coronagelden gingen in polen naar: “De EU is toch een prachtige instelling voor misdadigers en corrupte lieden.Wij moeten geloven dat…”

    Interessant

    • Triomf voor FVD Flevoland: Onderzoek naar schadelijke stof uit windmolens afgedwongen
      de partij heeft een   onderzoek   afgedwongen naar de sluipende vergiftiging van onze natuurlijke omgeving .........
    • VIDEO: Japanse professor over Covid-“vaccins” (Engels ondertiteld)
        Japanse professor brengt verbluffende boodschap die iedereen moet horen.
    • Misverstand en interpretatie zaadbedrijven
      WARMENHUIZEN  Misverstanden en interpretatieverschillen. Dat zijn volgens protvinciewoordvoerster Caroline Coolen de oorzaken van de verw...
    • Juridische strijd om locatie trafostation bij 't Veld laait weer op
      Hollands Kroon -  'T VELD - Het verzet van de werkgroep ’Houd de dorpen groen’ tegen de komst van een transformatorstation aan De Weel ...
     

    Twitter

    • Voorne aan Zee verdient beter - Adverteren Hellevoetsluis - Groot Hellevoet - 8/13/2025
    • Oppositielid vraagt duidelijkheid over zones voor windturbines: “Open communicatie ... - GVA - 8/13/2025
    • Voorne aan Zee verdient beter - Weekblad Westvoorne - 8/13/2025
    • *Windmolen* Oudendijk voorlopig uit beeld, bezwaren omwonenden ... - Noordhollands Dagblad - 8/13/2025
    • Kleurrijke *windmolen* voor Costa Duffla: “Willen het imago van windenergie verbeteren met ... - HLN - 8/13/2025
    • ANDERS!
    • Climategate
    • De Groene Leugen van windmolens
    • De Groene Rekenkamer
    • EPAW ( European Platform Against Wind Farms)
    • Friends against wind
    • Gifklikker
    • Kritisch Platform Windenergie ZIjpe
    • LADA
    • NKPW
    • NLVOW - Nederlandse Vereniging Omwonenden Windturbines
    • Platform Storm, Drenthe
    • Stichting GiGaWiek
    • Waddenvereniging
    • Wieringermeer Geen Windturbines
    • Windenergie Wieringerwaard
    • Windmolenklachten
    • Windmolenplanschade
    Copyright (c) 2010 Blogger templates by Bloggermint