’650 meter de minimale afstand windmolens tot woningen’; Dorpsraad ’t Zand blij met VVD-voorstel over RES 1.0 dat door CDA wordt gesteund

Datum:
 • dinsdag 29 juni 2021
 • in
 • Categorie: ,
 •  ’T ZAND

  Voorzitter Gerard Schouten van Dorpsraad ’t Zand zegt blij te zijn met het VVD-voorstel waarin wordt vastgelegd dat de afstandsgrens van windmolens ten opzichte van woningen minimaal 650 meter moet bedragen.

  Richard Zut 29-6-2021

  Oppositiepartij VVD doet dit dinsdagavond tijdens de oordeelsvormende raadsvergadering van de gemeente Schagen met een amendement dat door coalitiepartij CDA wordt ondersteund.

  Commotie

  Dinsdag zal de gemeenteraad een besluit nemen over de RES 1.0. In het concept van de RES 1.0 stond een zoekgebied voor wind en zon geprojecteerd nabij ’t Zand, langs de Anna Paulownaweg en de N9. Dorpsraad-voorzitter Schouten: ,,Toen dit bekend werd, leverde dit, volgens mij terecht, veel commotie op in ons dorp.’’

  Tijdens de digitale informatiebijeenkomst van de gemeente op 16 maart waren om die reden 160 deelnemers uit ’t Zand aangesloten. Het college van B en W kwam toen met de mededeling dat het door Schouten genoemde voornemen uit het concept was geschrapt: nu is er alleen nog sprake van ‘zoekgebied zon’ (zonnepanelen).

  Na die bijeenkomst heeft het bestuur van Dorpsraad ’t Zand achter de schermen haar stem vaker laten horen, onder meer tijdens fractiebijeenkomsten van bijna alle Schager politieke partijen.

  Onzalig

  ,,Daarom doet het ons deugd dat de VVD met steun van het CDA nu met genoemd amendement komt voor om vast te leggen dat de afstandsgrens van windmolens ten opzichte van woningen minimaal zeshonderd meter moet bedragen. Dit gegeven zal dan ook meegenomen worden in het vervolgtraject RES 2.0, en ook ingaan tegen het onzalige besluit van de provincie om de afstand te verlagen naar 350 meter.’’

  Schouten hoopt vurig dat het amendement wordt aangenomen. ,,Want dat biedt ook voor het vervolgtraject goede hoop voor alle inwoners van gemeente Schagen.’

  Noordhollands Dagblad

  0 reacties :

  Een reactie posten