"VVD is hartstikke links"
14-10-2026
25% belasting is genoeg | Andreas Kinneging over de VVD, Vrijheid en de Toekomst van Nederland
Yael Potjer spreekt met rechtsfilosoof Andreas Kinneging over de groeiende macht van de overheid en de toekomst van onze vrijheid en welvaart. Kinneging is scherp over het kabinet-Jetten en noemt de VVD ‘hartstikke links’. Volgens hem zijn partijen die ooit stonden voor een beperkte overheid steeds verder van hun uitgangspunten afgedreven. Hoe heeft dit kunnen gebeuren?
Hogere belastingen, meer regels en een overheid die ieder maatschappelijk probleem naar zich toe trekt: Kinneging ziet een ontwikkeling die verder gaat dan één kabinet. En wat gebeurt er met een samenleving waarin ondernemers, gezinnen en gemeenschappen steeds minder ruimte krijgen?
Ook onderzoeken ze het begrip liberalisme en twee verschillende opvattingen van vrijheid: vrij zijn van overheidsbemoeienis en jezelf kunnen zijn. Maar is ‘jezelf zijn’ wel een goed ideaal? En wat vraagt vrijheid eigenlijk van onszelf?
Verder gaat het over het belang van gezinnen, de werking van de markt en de ideeën van economen als Ludwig von Mises en Friedrich Hayek. Kinneging legt uit dat we volgens hem belangrijke kennis over het ontstaan van welvaart lijken te verliezen. Ook bespreekt hij hoe links afstand heeft genomen van het ideaal dat een gezin van één inkomen kan leven.
Maar het blijft niet bij kritiek. Kinneging schetst een andere inrichting van Nederland en Europa, met ingrijpende veranderingen in belastingen, onderwijs en de verdeling van macht. Voor rechtse partijen heeft hij een duidelijke waarschuwing: verkiezingen winnen is niet genoeg.
Tot slot komen Rusland, Oekraïne en het Europese leiderschap aan bod. Kinneging deelt zijn verwachtingen over de oorlog en zijn uitgesproken kijk op Trump en Poetin. Moeten we bang zijn voor een oorlog met de Russen?
Volg Andreas Kinneging op X: https://x.com/AndreasKinnegi1
Het nieuwste boek van Andreas Kinneging: https://uitgeverijprometheus.nl/boeke...
Masterclass beleggen in goud: https://www.hollandgold.nl/online-mas...
Timestamps
00:00 Intro
02:00 VVD, Kabinet Jetten & Dilan Yeşilgöz
10:10 Belastingverhoging, communisme & de markt
21:12 Ondernemers, emigratie & Laffer Curve
28:00 Wat is een redelijke belasting?
30:02 Onderwijs en leven in een vrije maatschappij
37:07 Klassiek liberaal & links liberaal
45:00 Vrijheid & Jezelf kunnen zijn
49:33 De meeste mensen deugen niet?
57:00 Oostenrijkse school economie, gezinnen & individualisme
1:12:55 Links & de hardwerkende Nederlander
1:22:00 Armoede, gemeenschappen & de markt
1:25:10 Plan voor Nederland, decentralisatie & vetorecht EU
1:41:28 Oorlog met de Russen?
Overweegt u om goud en zilver aan te kopen?
Dat kan via de volgende website: https://bit.ly/3xxy4sY
Twitter:
@Hollandgold:
/ hollandgold
@paulbuitink:
/ paulbuitink
Yael Potjer op X https://x.com/GoedWeerGeniete
Let op: Holland Gold vindt het belangrijk dat iedereen vrijuit kan spreken. Wij willen u er graag op attenderen dat de uitspraken die worden gedaan door de geïnterviewde niet persé betekenen dat Holland Gold hier achter staat. Alle uitspraken zijn gedaan op persoonlijke titel door de geïnterviewde en dragen zo bij aan een breed, kleurrijk en voor de kijker interessant beeld van de onderwerpen. Zo willen en kunnen wij u een transparante bijdrage en een zo volledig mogelijk inzicht geven in de economische marktontwikkelingen. Al onze video’s zijn er enkel op gericht u te informeren. De informatie en data die we presenteren kunnen verouderd zijn bij het bekijken van onze video’s. Onze video’s zijn geen financieel advies. U alleen kunt bepalen hoe u het beste uw vermogen kunt beleggen. U draagt zelf de risico’s van uw keuzes.
Bekijk onze website: https://www.hollandgold.nl
HOLLAND GOLD
1 reacties :
Dit kabinet moet zo snel mogelijk weg en daarom zal het niet gaan gebeuren, het is namelijk een verlengstuk van Brussel.
En aangezien de democratie niet meer werkt is dat het enige wat telt.
Een reactie posten