Ik heb me als Europarlementariër ooit ingezet voor strenge klimaatdoelstellingen, maar ik ben van gedachten veranderd: dit is waarom.

Datum:
  • vrijdag 10 juli 2026
  • in
  • Categorie: ,
  •  


    Dit is het negende artikel in een reeks van 13 artikelen die de gangbare opvattingen over klimaatverandering ter discussie stellen.





    10-7-2026


    Ik heb me als Europarlementariër ooit ingezet voor strenge klimaatdoelstellingen, maar ik ben van gedachten veranderd: dit is waarom.


    Uit The Daily Sceptic

    Dit is het negende artikel in een reeks van 13 artikelen die de gangbare opvattingen over klimaatverandering ter discussie stellen. De artikelen zijn in opdracht van professor Gwythian Prins geschreven. We publiceren de artikelen met een frequentie van één per week (lees het eerste artikel hier, het tweede hier, het derde hier, het vierde hier, het vijfde hier, het zesde hier, het zevende hier en het achtste hier .We hopen dat ze gebundeld kunnen worden in een boek voor middelbare scholieren en universiteitsstudenten.

    ***

    Door  Eija-Riitta Korhola.

    Toen ik zo’n 25 jaar geleden de politiek inging, was door de mens veroorzaakte klimaatverandering mijn voornaamste reden om me kandidaat te stellen voor de Europese verkiezingen van 1999. Destijds beschouwde ik het als de grootste bedreiging voor de mensheid. Ik begon mijn carrière in de Commissie Milieu van het Europees Parlement als actief klimaatwetgever en woonde de meeste bijeenkomsten van de VN-klimaatconferentie (COP) bij als lid van de parlementaire delegatie. In 2007 was ik ook lid van een tijdelijke commissie Klimaatverandering, met als doel invloed uit te oefenen op alle mogelijke klimaat- en energiegerelateerde kwesties.





    0 reacties :

    Een reactie posten