Het grote thema van het moment, niet alleen bij ons in Nederland, maar in heel Europa, is het migratie- en asieldebat. Afgelopen afleveringen heeft Arno al uitgebreid verteld over de asielcrisis waar wij ons in bevinden. Rellen bij opvanglocaties, onrust van de Randstad tot het platteland, het is lastig om het niet meegekregen te hebben. Er wordt een nieuw Europees middel gebruikt om migranten aan te melden, met mogelijke extra problematiek bij de opvang. Er zijn grote problemen met het adequaat opvangen van migranten, die eerder te danken zijn aan Nederland dan aan Europa, maar ook daar zijn grote invloeden te vinden. Een van de meest opvallende lidstaten is Spanje, dat als een van de luidste boven iedereen uitkomt, maar laat die boom nu net de meeste wind vangen.
Spanje heeft namelijk een unieke constructie opgezet, die veel doet denken aan Merkels ‘wir schaffen das’-mentaliteit: zoveel mogelijk asielzoekers opvangen, zo snel mogelijk in de samenleving zetten, zodat die kunnen werken en bijdragen aan de nationale economie. Hoewel dit qua idee niet heel gek is, blijkt dat in de praktijk lastiger te werken, vooral als je massaal schulden aan het maken bent. Statistisch lijkt het of het land erop vooruitgaat, zo verslaat de journalistiek ook maar graag, maar het neveneffect is groot. De problemen die mensen hebben, zoals een woning- of gezondheidscrisis, moeten nu opgelost worden met een extra overschot aan inwoners. Een bruikbare les wordt het zeker, hoewel nog onduidelijk is of dat een aanbevelende of een afkeurende les gaat zijn.
🌍 Onderwerpen:
Het onderwerp van het moment is toch de asielcrisis, en dat zal ook nog wel even zo blijven, nu er donkere lucht aankomt.
In Moldavië is een oligarch opgepakt voor fraude bij banken ter waarde van 1 miljard, wat meer dan 10% van hun bbp is.
Een patstelling in Iran waar het conflict schommelt tussen wel of geen wapenstilstand, met slechte vooruitzichten voor iedereen.
Spanje’s sociale model voor migranten zorgt voor veel frustratie onder Spanjaarden en mogelijk extra kosten voor Europa.
🔔 Vergeet niet om te abonneren voor meer diepgaande economische analyses!
👉 Extra content en lid worden van de community: currentratioshow.nl
💬 Deel jouw gedachten in de reacties en laat ons weten wat jij denkt over deze onderwerpen!
#CurrentRatio#Nederland#Spanje#EU#asiel#migratie#woningcrisis
⏰ Timestamps:
00:00:00 Current Ratio #13200:01:14 Toch meer asiel ellende
00:04:31 Moldavië stopt corruptie
00:07:04 Patstelling duurt voort
00:10:27 Het Spaanse experiment!
0 reacties :
Een reactie posten