Mannen, macht &misogynie?
10-4-2025
Hormuz weer dicht, "inclusieve" taalregels gelekt, stroomnet overbelast & femicide-debat | #427
In deze aflevering van blckbx Today met Ancilla van de Leest, Erwin van Beek, Lydia Daniël, Bert Weteringe en Adelheid Storms:
🚨 De Straat van Hormuz is weer gesloten — terwijl Amerika en Iran nog maar net een staakt-het-vuren hadden afgesloten. Wat betekent dit voor de wereldwijde oliehandel? Voormalig special forces Erwin van Beek deelt zijn ongefilterde perspectief.
📄 Uitgelekte overheidsplannen over taal — het ministerie van OCW wil ambtenaren vertellen hoe ze 'inclusief' moeten communiceren. Maar hoe ver gaan die aanbevelingen écht? Vrouwenrechtenactiviste Lydia Daniel vertelt je alles wat je moet weten.
⚡ Ons stroomnet houdt het niet meer bij — vorige week was er zoveel wind en zon dat het net het niet aankon. Is de groene transitie logistiek gezien eigenlijk wel haalbaar? Energiejournalist Bert Weteringe geeft antwoord.
⚖️ Femicide: hogere straffen als oplossing? — de regering kiest voor aanscherping van de strafmaat. Maar lost dat het probleem op, of is het vooral windowdressing? Adelheid Storms over de politieke framing rondom femicide.
👇 Laat weten wat jij ervan vindt in de reacties — en vergeet niet te abonneren!
💛 Steun de onafhankelijke journalistiek van blckbx met een donatie ➡ https://www.blckbx.tv/doneren
Inhoudsopgave:
0:00 intro
1:39 nieuws van de week
17:35 inclusieve taalrichtlijnen
39:59 overbelast stroomnet
59:19 Hormuz weer gesloten
1:32:35 femicide framing
Wil je op de hoogte blijven?
Telegram - https://t.me/blckbxtv
Twitter -
/ blckbxnews
Facebook -
/ blckbx.tv
Instagram -
/ blckbx.tv
LinkedIn -
/ blckbxnews
TikTok -
/ blckbx.tv
0 reacties :
Een reactie posten