.... het in kaart brengen van alle stoffen die ons leven bedreigen.
24-12-2025
De Wereld gaat aan ”gif” ten onder.
Door Henri Ossevoort.
Dit artikel gaat over het levens bedreigende gevaar voor de mens door de immense vervuiling, die ze zelf teweeg heeft gebracht en nog steeds bezig is.
Vervuiling die ons geestelijk en lichamelijk ziek maakt en zelfs onze hersenen aantast en de leefomgeving kapot maakt. Wij degenereren. Wij zijn bezig onszelf sluipend te vergiftigen. Dit probleem is ernstiger, groter dan migratie, klimaatverandering, energietransitie, stikstofprobleem bij elkaar.
Citaat:
De Amerikaanse neuroloog Frances Jensen, over Milieutoxines ” Het is als een donkere materie, er zijn zoveel onbekende factoren….het wordt echt een pandemie van ongekende proporties.“
Zij wij nog in staat onszelf te reinigen?
Dit artikel gaat ook over de goede en fantastische oplossingen die we (eigenlijk allang) in huis hebben en die de mogelijkheid bieden dit probleem op te lossen. Dus niet terug maar vooruit naar een veilig, schoon en gezond leefmilieu.
1. Op onze schreden terugkeren. Zo heet dat toch. Daarmee bedoel ik het in kaart brengen van alle stoffen die ons leven bedreigen. Ook de mogelijkheden om terug te keren naar een schone en gezonde natuurzuivere leefomgeving.
Een lijstje van de meest voorkomende afval stoffen die ons bedreigen.
PFAS
PCB’s
Pesticiden
Industriële chemicaliën
Zware SMOG
Fijnstof
Vliegas
Microplastics
POP’s, Persistent Organic Pollutans
Zwaveloxiden
Kool monoxide
Arseen
Cadmium
Chroom-6
Medcijnresten, fenazon, carbamazepine.
PAKS
Vuurvertragers in materialen
Et cetera.
In tegenstelling tot wat de maatschappij ons wil doen geloven zijn CO2 en N. Stikstof in wezen onschuldige gassen. Stoffen die op een goede manier bijdragen aan onze leefomgeving (lees de artikelen van Ap Cloosterman, Lucas Bergkamp, Ines van Bokhoven, Marcel Crok, Guus Berkhout en anderen.)
Overigens: Fossiele brandstoffen zijn niet de oorzaak van de vervuiling, de mens doet dat zelf en weet nog steeds niet om te gaan met reststoffen, afval die ze zelf produceren. Hoe krijgen we grip op de totale uitstoot? Waar komt wat vandaan als het gaat om alles wat we aan afval uitstoten cq dumpen in de atmosfeer, in sloten, rivieren en de zeeën?
Dat vast te stellen is minder moeilijk dan het lijkt. In 1973 kregen wij de oliecrisis, paniek alom. Langzaam kwam het idee van energiebesparen en milieubescherming naar boven. Om inzicht te krijgen stelde de overheid dat alle bedrijven inclusief de industrie in Nederland een stoffenbalans dienden op te stellen. Het is een verplicht systeem dat de input van alle materialen en de output van het geproduceerde product en alle afval stoffen in kaart brengt. De stoffenbalans is een praktisch middel binnen de milieuwetgeving om de milieuprestaties van alle bedrijven te verbeteren, waaronder ook de industrie. Zie schematische voorstelling.
2. We kunnen nog even doorgaan. Zal bij de eigenlijke opruimingsactie nauwkeurig onderzocht en vermeld moeten worden. (Daarbij vergeleken zijn N Stikstof en CO2 onschuldige stoffen!) Wij hebben de middelen daar iets aan te doen. Het hoofdinitiatief ligt bij de regering. Niet alleen wij mensen maar de mensheid wordt bedreigd. Stikstof en CO2 zijn onschuldige gassen in vergelijk met die afvalstoffen die sluipend onze leefmilieu binnendringen en ons kapot dreigen te maken en daar mee de leefbaarheid van mens op het spel zet! Zie incomplete lijst.
De beschikbare middelen om ons milieu rondom, volledig te reinigen hebben we
al 42 jaar. Alle stoffen, vaste, vloeibare, gassen in ons Milieu kunnen worden
afgevangen gefilterd en onschadelijk gemaakt!.
3. Een stukje tekst overgenomen uit een artikel van Jaap Hiddinga. Studeerde kwantumfysica en is chemisch ingenieur.
Citaat:
Uit zijn artikel de Nieuw Mens hier een aantal citaten:
Sinds de publicatie van Wereld in Beweging hebben klimaatveranderingen, milieuveranderingen, kosmische straling, bij de mens fysiologische en psychische veranderingen de mens verandert.
.
De energetische veranderingen maken dat ons lichaam zwakker wordt. Mensen ervaren veel meer moeheid, slapen slecht en voelen onrust in hun lichaam. Maar het idee dat ons DNA verandert en we een ander fijnestoffelijk lichaam krijgen is fantasie die voortkomt uit de angst voor het sterven. Het is biologisch nog steeds hetzelfde en dat betekent dus dat we in werkelijkheid veel gevoeliger zijn voor invloeden vanuit het vervuilde Milieu en daardoor sneller problemen krijgen in het lichaam. De celstructuur wordt zwakker, en het lichaam wordt sneller ziek.
Het immuunsysteem gaat achteruit en beschermt ons niet langer. De vruchtbaarheid vermindert snel. Lichamen takelen sneller af. Dit vinden wij terug in de opmerkelijke stijging van het aantal mensen die kanker of ander ingrijpende ziektes krijgen. Het lichaam sterft sneller en vaak ook plotseling. Men spreekt van een hoog percentage ”oversterfte”. Ook vaker zijn er problemen rondom de vruchtbaarheid te zien, voornamelijk in de westerse landen.
Einde Citaat.
De grootste verandering door deze ongrijpbare stoffen vindt plaats in de hersenen, die steeds minder goed functioneren. Een groter probleem is de verwarring die steeds vaker een rol gaat spelen in de mens. Uit mijn eigen boek:
”Wat gebeurt er diep i het verborgene, door allen beleefd, door weinigen beseft!”
Citaat:
Zelfs op het werk is er geen tijd meer voor een lach en een traan. En zo langzamerhand is het tempo zo moordend geworden, dat meer en meer mensen in de vernieling raken door stress. Dat ze doorbranden, allerlei aandoeningen krijgen en vooral geen tijd meer hebben voor de intermenselijke relatie.
Einde citaat.
Veel zaken zijn terug te voeren op ons omringende Milieu, overmaat aan Informatie. Zoals in het begin genoemd. Vergiftigen wij onszelf. Het lijkt een onbegonnen zaak daar wat tegen te ondernemen. Daar is een kentering in ons bewustzijn voor nodig maar dat is niet voldoende. Het eerste wat nodig is is de kennis van alle materialen die onze geestelijk en fysieke gezondheid bedreigen. Die is ruim aanwezig bij TNO, RIVM, Grote ingenieursbureaus en de industrie. Maar is die er ook bij de overheid, onze bestuurders?
Citaat:
Inmiddels begint de overheid er zelf ook ongerust over te worden. De NOS documentaire van 3 Juli van dit jaar (2025) liet inzien dat wij collectief onszelf aan het vergiftigen zijn. Alle mensen in Nederland hebben PFAS Polyfluoralkylstoffen, in hun bloed, zegt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
Een stukje geschiedenis; Wij hebben alle uitstoot en dumping (1850) 175 jaar lang laten sloffen, dus, het huidige probleem hebben we zelf veroorzaakt. Zoals boven vermeld. Alles wat niet paste in het productieproces werd eenvoudig weggegooid.
Alles in gasvorm, werd via, knap, gemetselde schoorstenen tot wel 60 meter hoog de atmosfeer in geblazen. Restvloeistoffen, in de sloot, het kanaal de rivier gedumpt of nog erger in zee gedumpt. Vaste brandbare afvalstoffen, eenvoudig verbrand, niet wetende welke gevaarlijke gassen daarbij vrijkwamen. Of de kop in het zand staken!
Niet alleen de industrie werkte op die manier. Wat de bevolking deed was niet veel beter. Wat men niet paste, niet meer gebruiken kon, gooi dat maar bij de buren in de tuin, sloot, kanaal of weiland. Dat deed niet iedereen maar wel veel.
Wat we nu Milieubewustzijn noemen, bestond toen niet. Men bekommerde zich er in het geheel niet om. Ja, toch die schoorstenen waren er niet voor niets. De industrie was het kwijt. Platweg gezegd, als ik het maar kwijt ben, dat het dan bij de buren ligt, ach ik heb er geen last meer van. Dat men daar zijn eigen atmosfeer en leefomgeving mee aan het verontreinigen, versmeren was (nestvervuiling), kwam niet op in de gedreven productiehoofden van de investeerders/ eigenaren / initiatiefnemers. Dat men zich langzamerhand bewust werd van de vervuiling liet zich goed merken, ”als voorbeeld”, als er boven Londen een smoglaag (hele dichte zwaar verontreinigde lucht, veroorzaakt door de industrie, in dikke mistvorm) ontstond. Het ademhalen moeilijk werd, astma patiënten doodgingen. Op grote schaal, allerlei aandoeningen zich voordeden.
Wat te doen. Waar bleef al die rotzooi? De mensheid in de industriële gebieden begonnen last te krijgen van deze verontreiniging op grote schaal. De Sociale revolutie kwam langzaam op gang. Op allerlei gebieden werden grote sprongen voorwaarts gemaakt om deze problemen aan te pakken. Gezondheidszorg, energie besparing etc.
Rijst de vraag; Door alle tijden heen tot nu toe in het tijdperk van de klimaatveranderingen is er nu echt veel veranderd? Nee, in principe weinig. We leven nog steeds in een weggooi maatschappij, met gigantische hoeveelheden giftig en voor de mens gevaarlijke afvalstoffen. Er staan nog steeds heel veel, teveel schoorstenen, gemetseld of van metaal, die gigantisch veel niet gewenste duizenden m³ gassen uitstoten. Er is iets aan te doen!
De Ommekeer
Geen fantasieën, geen verhalen, keiharde feiten om het probleem aan te pakken. Vooraf toch nog een paar opmerkingen:
42 Jaar geleden hadden wij alle technieken in huis om de uitstoot terug te brengen tot nul. Wie heeft nagelaten er iets aan te doen, dan is het wel het beleid van de overheid. Regeren is, zorgdragen voor het welzijn van 18 miljoen mensen, niet meer en niet minder! Daar is weinig van terecht gekomen.
Een overheid die over de nodige kennis zou moeten beschikken via de Staatseigen, TNO; Toegepast Natuurwetenschappelijk Onderzoek. Heeft dat nooit gekregen. Notabene! Toegepast wetenschappelijke kennis en onderzoek toe te passen in de praktijk. De overheid is onvoldoende voorgelicht door TNO en andere natuurkundige instanties over de mogelijkheden die er zijn. Een ander mogelijkheid men heeft nooit goed geluisterd! Het is een kwestie van verantwoordelijkheid nemen, informatie overdragen, kennis tot je nemen en een beleid vorm geven tot maatregel niveau.!
De Oplossing
Ruim 42 jaar geleden werkte ik bij een groot Ingenieurs bureau. We hadden te maken met het reinigen van gasstromen en vloeistofstromen. Een goed Milieubureau. Alle filtertechnieken waren beschikbaar om vervuilde lucht te reinigen tot op bacterieel niveau, fijnstof en zelfs virussen toe!. Van gaswas installaties tot luchtfilter pakketten.
Voor vloeistoffen bestaan er vele filtervormen van groffilters, fijnfilters, zeer fijne filters, zeven, naar Celmembranen toe waarvan de hoogste wel de omgekeerde osmose is!. Het is er allemaal. Nee! het was er toen allemaal!
Wilden wij een schoon klimaat een schoon milieu dan had de regering (42 jaar geleden) dit ook kunnen weten (TNO, RIVM) adequaat maatregelen moeten nemen. Dan hadden we nu niet zo zitten te mekkeren over CO2 en Stikstof Fossiele brandstoffen, luchtverontreiniging, broeikasgassen en zo. Al de nu weggegooide miljarden naar de Noordzee hadden toen gebruikt kunnen worden voor het schoonaken van onze nestvervuilers, de bedrijven en de industrie. Na de oliecrisis moesten alle bedrijven groot en klein een Stoffenbalans opstellen.
Alle data zijn dus bekend per bedrijf, wat men als afval bestempelt staat goed geregistreerd. We weten dus precies waar we het over hebben.
De Aanpak
Alle bedrijven worden verplicht hun stoffenbalans op te stellen en in te leveren!
”Je Maintiendrai”, ik zal handhaven.
Ieder bedrijf is verplicht een plan op te stellen om alle schoorstenen weg te halen en daarvoor in de plaats op eigen terrein grote filterinstallaties ondergebracht in containers te plaatsen, waarin de uitstoot gassen worden gefilterd, ingedikt, gecomprimeerd en verpakt om afgevoerd te worden.
Hetzelfde dient te gebeuren met alle vloeibare reststoffen die via filterinstallaties in grote containers ontdaan worden van de gevaarlijk stoffen. Ingedikt, gecomprimeerd, verpakt en afgevoerd.
Voor de vaste afvalstoffen geld dat die geschikt gemaakt moeten worden voor recycling, gescheiden en voor hergebruik aangeboden aan verwerkingsbedrijven die die producten weer in de markt kunnen zetten.
De laatste vraag. Als we bovengenoemde maatregelen zouden uitvoeren. Waar laten we dan dat ingedikte en ingeblikte gecomprimeerde afval? Verbranden? Nee de hemel beware dat nooit. Technisch gezien kan alles verzameld worden en in kleine pakketjes gecomprimeerd worden. Verpakt in PVC (dat vergaat tocht niet in het milieu) of rvs. Een goede opbergplaats zou zijn de mijnen Henrik, Emma, Wilhelmina en staatsmijn Maurits en de Oranje-Nassau mijnen.
Diep opgeslagen in de lege gangen op 1000 meter diep. Robottechnologie brengt alles netje op z’n plek al stapelend achter in de lege gangen. Schoon en zelfs op lange termijn geen geologische veranderingen.
Dat daar ondersteuning bij nodig is is wel duidelijk. Niemand wil zijn concurrentiepositie verliezen door te duur te worden. Daar moet de regering in het kader van een schoon en gezond leefmilieu, 18 miljoen gezonde mensen, niet vervuild door giftig afval, zware subsidies aan verlenen.
Het gaat veel geld kosten maar dan hebben we ook iets. We kunnen weer leven!. De overheid bij zichzelf na moet gaan waar de prioriteiten liggen, waar ze de prioriteiten willen leggen en daar een beleid op bouwen.
Voor 18 miljoen gezonde mensen, of ongezonde, sluipende degeneratie van de eigen bevolking, door Miljarden weggooien aan klimaatmaatregelen die weinig bijdragen, onze leefomgeving verpesten en ongelooflijk duur zijn en de prijzen alleen maar opdrijven hollen we achteruit.
Dat wil toch niemand.
Bij regeren hoort, mentaliteit en verantwoordelijkheid, ethiek en menselijkheid! Het geeft aan hoe de politiek en het regeren werkt. Vele miljarden zijn door kortzichtigheid verkwist aan windmolen parken, aan zonnepanelen op het land, elektrische auto’s en nog veel meer niet noodzakelijke subsidies. Waarmee de fake doelstellingen toch niet gehaald kunnen worden!
Eigenlijk is er geen keuze mogelijk. Het gezonde verstand zegeviert of niet!
***

1 reacties :
Het gezonde verstand in Nederland en zeker bij de politiek, ligt al jaren op de afvalhoop en er is helaas weinig hoop op verbetering. De Oversterfte is heden ten dage tussen de 8-10%, al mag je dat niet weten van de Overheid want die blijft er lustig op los liegen en dat zal alleen maar toenemen.
Een reactie posten