Het lijkt wel of we van een zuilenspel in een steeds vuiler spel beland zijn, ......
13-10-2025
'Wie bepaalt wat een democraat of een anti-democraat is?' - Renske Leijten in Nijman & Charante #35
Niet zonder enthousiasme verwelkomen we vandaag voormalig SP-Kamerlid Renske Leijten in de Nijman & Charante Podcast om te praten over de democratie, de verkiezingen, de ijdelheid van de elitaire instituties en de groeiende onmacht van de lagere klassen.
https://www.nijmansnieuwsbriefje.nl/p...
“Deze verkiezing gaat over de keuze tussen democraten en anti-democraten”, zei Rob Jetten in zijn speech tijdens het laatste D66 partijcongres. “De anti-democraten zijn verenigd en hebben een voorwaartse energie”, zei Klaas Dijkhoff onlangs ook. Maar wat zijn ‘anti-democraten’ überhaupt?
Misschien zijn het mensen die de rechtsstaat willen afbreken (maar wie wil dat écht?) of wellicht zijn het mensen die de instituten voor het karretje van hun eigen dogma’s proberen te spannen (of is dat gewoon zo gegroeid?). Zijn het kiezers die de ‘grauwe pap van het midden’ niet meer lusten, of zijn het juist mensen die kiezers willen uitsluiten?
Het lijkt wel of we van een zuilenspel in een steeds vuiler spel beland zijn, waar Moraalridders en Palingpopulisten tegenover elkaar staan en het tribalisme de overhand dreigt te nemen. Speciale gast Renske Leijten laat haar licht schijnen op de staat van de democratie, vanuit het vertrouwen dat de kiezer - de bevolking dus - het van onderaf altijd beter kan maken. Want: ‘Kritiek is gratis advies’.
==============================
Abonneer op dit kanaal en tik het notificatie-belletje ook even aan, dan krijg je een melding als zodra een nieuwe podcast online staat. Handig!
Je kunt ook lid worden om dit kanaal onafhankelijk te houden: voor maar 2,99 euro per maand! Gebruik de knop “word lid” onder de video.
Schrijf gratis in voor de nieuwsbrief van Bart:
https://NijmansNieuwsbriefje.nl
Abonneer op de artikelen van Maaike:
https://maaikevancharante.nl
Volg Bart & Maaike ook via Twitter/X:
https://x.com/BartNijmanhttps://x.com/Repelsteeltje21https://x.com/Bart_en_Maaike
In een werkende democratie bestaan je grondrechten op basis van een volksvertegenwoordiging die die grondrechten overeind houdt. Onafhankelijk van de stroming op enig moment in dat land.
1 reacties :
In een werkende democratie bestaan je grondrechten op basis van een volksvertegenwoordiging die die grondrechten overeind houdt.
Onafhankelijk van de stroming op enig moment in dat land.
Een reactie posten