Rellen op het Malieveld, Defensie-uitbreiding en Trump's NAVO-uitspraken | NvdW #2075
In deze aflevering van Nieuws van de Week spreken Jelle van Baardewijk, Ewald Engelen en Jasper van Dijk over de rellen op het Malieveld en de politieke dimensie van het geweld. We bespreken de controversiële defensiewet die de minister grote bevoegdheden geeft, Trump's oorlogsretoriek bij de VN en zijn oproep aan Europa om meer te betalen voor defensie. Ook komen YouTube-censuur, de kloof tussen hoogopgeleiden en de rest van de samenleving, en de technocratisering van politiek aan bod.
Steun DNW en word patroon op http://www.petjeaf.com/denieuwewereld.
Liever direct overmaken? Maak dan uw gift over naar NL61 RABO 0357 5828 61 t.n.v. Stichting De Nieuwe Wereld.
Crypto's doneren kan via https://commerce.coinbase.com/checkou...
--
Bronnen en links bij deze uitzending:
--
00:00 Introductie
01:39 – YouTube-censuur en link tussen Witte Huis en Google
05:54 – Malieveld-rellen: demonstratie van Els Rechts tegen migratie
08:55 – Discussie over politieke vs. hooligan motieven
20:55 – Politieke reacties en framing van de rellen
23:05 – Defensiewet op Defensiegereedheid: minister krijgt grote bevoegdheden
31:25 – Raad van Staten waarschuwt voor rechtsbescherming
38:25 – Trump's VN-toespraak: Oekraïne kan alles terugwinnen
43:21 – Europa moet meer betalen voor defensie volgens Trump
51:14 – Diplomademocratie: kloof tussen hoogopgeleiden en rest
56:38 – Technocratisering van politiek en stikstofbeleid
1:01:04 – Defensie-uitbreiding: van 22 naar 50 miljard per jaar
1:15:18 – Europese schulden voor defensie en gevolgen verzorgingsstaat
1:27:28 – Slot: politieke explosies en escalatie
--
De Nieuwe Wereld TV is een platform dat mensen uit verschillende disciplines bij elkaar brengt om na te denken over grote veranderingen die op komst zijn door een combinatie van snelle technologische ontwikkelingen en globalisering. Het is een initiatief van filosoof Ad Verbrugge in samenwerking met anchors Jelle van Baardewijk en Marlies Dekkers.
De Nieuwe Wereld TV wordt gemaakt in samenwerking met de Filosofische School Nederland.
Onze website: https://denieuwewereld.tv/
DNW heeft ook een Substack. Meld je hier aan: https://denieuwewereld.substack.com/
Jasper van Dijk vliegt hier wel uit de bocht omdat hij het een politieke aanslag op het D66 kantoor vind en het als extreem rechts wil zien. Hij zit te gokken met sterke papieren denkt hij maar het zou niet de eerste keer zijn dat dit juist wordt gedaan om o.a. Jasper op het verkeerde been te zetten. Dus eens met Ewald als je niks weet houdt dan je mond. Overigens heb ik ook zeer weinig tot geen enkel vertrouwen in het ongetwijfeld dikke rapport wat hierover weer verzonnen zal worden.
https://www.youtube.com/watch?v=dHsC3rNnF6Q&t=2s Dus als alleenstaande jongeren in een COA zich niet kunnen gedragen worden ze de wijk ingestuurd. Ik verbaas me er werkelijk over dat niet alle terecht bezorgde ouders bestuurders weg laten komen met die waanzin.
3 reacties :
Jasper van Dijk vliegt hier wel uit de bocht omdat hij het een politieke aanslag op het D66 kantoor vind en het als extreem rechts wil zien.
Hij zit te gokken met sterke papieren denkt hij maar het zou niet de eerste keer zijn dat dit juist wordt gedaan om o.a. Jasper op het verkeerde been te zetten. Dus eens met Ewald als je niks weet houdt dan je mond.
Overigens heb ik ook zeer weinig tot geen enkel vertrouwen in het ongetwijfeld dikke rapport wat hierover weer verzonnen zal worden.
https://www.youtube.com/watch?v=dHsC3rNnF6Q&t=2s
Dus als alleenstaande jongeren in een COA zich niet kunnen gedragen worden ze de wijk ingestuurd. Ik verbaas me er werkelijk over dat niet alle terecht bezorgde ouders bestuurders weg laten komen met die waanzin.
Waarschijnlijk hebben jongeren van D'66 de aanslag op hun kantoor zelf georganiseerd met als doel de rechtse partijen te demoniseren.
Een reactie posten