Vanaf volgend jaar is de korting voor stekkerauto's 30 procent,......
Hogere korting wegenbelasting voor elektrische rijder tot 2029
DEN HAAG (ANP) - Eigenaren van een elektrische auto krijgen de komende drie jaar extra korting op de wegenbelasting. Dat schrijft klimaatminister Sophie Hermans in een brief over het klimaatpakket.
Vanaf volgend jaar is de korting voor stekkerauto's 30 procent, waar die eerst was vastgesteld op 25 procent. In 2029 komt de wegenbelastingkorting voor deze voertuigen dan op de geplande 25 procent.
Elektrische rijders krijgen dit jaar nog 75 procent korting op de wegenbelasting.
Aantrekkelijker
Ook zakelijke stekkerauto's moeten aantrekkelijker worden voor werkgevers. Hierdoor moeten er op termijn ook meer tweedehands accu-auto's beschikbaar komen.
Het financieel aantrekkelijker maken van elektrische auto's is volgens de VVD-bewindsvrouw nodig om de lijn richting 55 procent minder broeikasuitstoot in 2030 te halen. "Het kabinet kiest voor maatregelen die logisch aansluiten bij wat er al in gang is gezet."
Artikel door
1 reacties :
Die criminele bende in Den Haag gaat gewoon door met het verarmen van de gewone man. Er is al lang bekend dat een elektrische auto minstens zo vervuilend is als de huidige schone verbrandingsmotor. Om zeker te zijn dat de mensen armer worden geeft de Overheid Jumbo ook nog een forse premie voor elektrische vrachtwagens. De idioten begrijpen nog steeds niet dat het elektriciteitsnet er niet op berekend is. Maarja, wat wil je ook met zo'n randdebieltje als Sophie Hermans.
Een reactie posten