’Onderzoek alternatieve plek Van der Stelt’

Datum:
 • maandag 20 december 2021
 • in
 • Categorie: , ,

 • HOLLANDS KROON - 
  SLOOTDORP Stichting Red de Wieringermeer keert zich tegen de uitbreidingsplannen van meststoffenbedrijf Van der Stelt in Slootdorp.   18-12-2021


  Volgens Jan Meijles, voorzitter van de genoemde stichting, ontstaat er met de uitbreiding van twee naar vier hectare als het ware een nieuw bedrijventerrein op grond met een agrarische bestemming. Om dit traject goed te doorlopen is naar Meijles’ mening een aanpassing van het bestemmingsplan noodzakelijk. Voorafgegaan door een verklaring van geen bedenkingen door de gemeenteraad. 

  Het college van b en w heeft de gemeenteraad daarentegen voorgesteld tegen dit plan geen bedenkingen te hebben. Meijles: ,,De bestemmingsplanregels dienen gerespecteerd te worden. Voor nut en noodzaak is een onderbouwing nodig, daar horen alternatieve locaties bij, zoals een bedrijventerrein. Dat dit niet gebeurt, ziet het college als een risico. ze geven dat zelf aan.’’

  Bundelen 

  Van der Stelt wil met de uitbreiding aan de Nieuwesluizerweg bedrijfsactiviteiten in Beverwijk en Slootdorp bundelen. Met onder meer de bouw van een kantoor, een parkeerplek voor 25 vrachtwagencombinaties en een garage voor onderhoud. 

  Meijles verwoordde zijn bezwaren deze week tijdens een inspreekuur van de gemeenteraad. VVD-raadslid Wim Groot liet weten de uitbreidingsplannen van Van der Stelt als een meerwaarde te zien. ,,Het is een mooie clustering van landbouw en meststoffen. Ik zie dit niet op een bedrijventerrein gevestigd.’’ 

  PvdA-raadslid Elbert Volkers zag evenmin bezwaar in de plannen van het meststoffenbedrijf. ,,In het verleden hadden we aan het Wagenpad (Middenmeer) een groot bollenbedrijf met schuren, een werkplaats, een laboratorium en een kantoor. Daar was geen overlast. Het was een perfect bedrijf, dat goed samenging met de omgeving.’’ 

  In een reactie hierop zei Meijles: ,,Geen kwaad woord over Van der Stelt, ze doen erg goed werk. Maar onze stichting stelt zich ten doel het open karakter van de Wieringermeer te beschermen. We zien de uitbreiding als een verstedelijking van het landelijk gebied.’’ 

  Het uitbreidingsplan komt dinsdag in de gemeenteraad.

  Noordhollands Dagblad

  0 reacties :

  Een reactie posten