Hollands Kroon zoekt jongeren voor bezoekjes aan ouderen

Datum:
 • woensdag 24 juni 2020
 • in
 • Categorie: ,
 • HOLLANDS KROON - ANNA PAULOWBNA - Jongeren van vijftien tot achttien jaar die gedurende de zomervakantie eens per week een bezoek willen brengen aan - of een klusje willen doen voor - senioren, daar is de gemeente Hollands Kroon naar op zoek.


  Mike Deutekom 24-6-2020

  Samen met jongerenwerk Link, de scholen Wiringherlant en Scholen aan Zee (en mogelijk nog het Regius College in Schagen) zoekt wethouder Mary van Gent zoveel mogelijk tieners die de komende acht weken in deze coronatijd een hart onder de riem willen steken. ,,Dat kan zijn door een klusje voor ze te doen, maar ook gewoon even een kop koffie komen drinken. Allemaal op voldoende afstand en coronaveilig natuurlijk.’’ 

  De gemeente heeft via het programma ’Jeugd aan Zet’ van de maatschappelijke diensttijd subsidie aangevraagd en gekregen. ,,We hebben 10.000 euro gekregen om dit uit te voeren. Doel is jongeren te mobiliseren om ouderen elke week een bezoekje te brengen. In onze gemeente wonen ongeveer vijfhonderd jongeren in deze leeftijd, het zal me benieuwen hoeveel er zich op willen geven. Zeker nu er van op vakantie gaan waarschijnlijk toch minder terecht komt door het coronavirus.’’ 

  Van Gent hoopt op zeker vijftig tot honderd inschrijvers via het e-mailadres vitaliteit@hollandskroon.nl

  HK

  0 reacties :

  Een reactie posten