De zondagse beschouwing van Jan van Friesland.
Nog nooit was de groene klimaatbevlogenheid zo op sterkte als in het kabinet Jetten
De Nederlandse Bank mag inmiddels de strijd tegen klimaatverandering gelukkig hebben opgegeven met het nieuwe klimaatrealisme van Bankpresident Olaf Sleijpen: Jetten roert met volle kracht de oorlogs-trom. Niet eerder zitten er zoveel leden in een kabinet die allemaal zo verbonden zijn met de zorg om het klimaat. Neem Jetten (D66) zelf, tot voor kort nog drammend klimaatminister en naast Sigrid Kaag campagnevoerend met de ‘Do or die’ – slogan. Of neem Yesilgöz (VVD): ze draagt nu en dan nog de schoenen uit de tijd dat ze staatssecretaris klimaat was en de klimaatdoelen bovenwettelijk wilde opschroeven.
Je pakt mensen hun al te groene verleden niet af: het zijn onze toekomstige premier en vice-premier. Het is trouwens een geluk dat Hans Vijlbrief (D66) zijn handen vol zal hebben aan de zware post van Sociale Zaken en niet meer als staatssecretaris van Financiën aan vervelende C02-belastingen mag knutselen.
Niettemin zit hij op het pluche.
Jetten zelf is immers knap laat met zijn eigen benoemingen…
Dan is er nog de minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert (CDA) die via Europa C02 reductie moet realiseren. Komend uit de bouwwereld is zij ook, als bijna geen ander, doordrongen van duurzaamheid. Als bestuurder bij Heijmans stond zij pal voor:
‘In 2030 realiseren wij met al ons werk een positieve impact voor de aarde. We zetten uitsluitend duurzame oplossingen en werkmethoden in om actief bij te dragen aan een beter klimaat…’
Het CDA heeft ook nog een staatssecretaris Klimaat & Groene Groei gepositioneerd in het kabinet Jetten: het is de taaie Zeeuw Jo-Annes de Bat. Naast zijn persoonlijke geloof in God zal hij de klimaatdoelen niet zomaar afzweren en slogans als ‘Politiek leiderschap is nodig om klimaatdoelen te halen’, weigeren in te slikken.
Vergeet even niet dat D66 ook een minister op Landbouw en Visserij levert. Dat zal toch niet uiteindelijk Tjeerd de Groot (D66) zijn? Jetten zelf is immers knap laat met zijn eigen benoemingen… Want er is natuurlijk nog de door D66 te bezetten kroonjuwelige troon voor de minister voor Klimaat & Groene Groei.
Wie o wie mag dat zijn? Oud DNB-president Klaas Knot zou qua doorgegroeide groenigheid in het profiel passen. Hij moet nog wel even lid worden van D66.
***

4 reacties :
Sjoerd Sjoerdsma wordt ook genoemd en dat is vermoedelijk omdat Jetten naast zoveel domheid minder op zal vallen!
Het narcistische kabinet jetten zit vol met dominante manipulators, gewetenloze kille managers die een strakke agenda willen doorvoeren.
Aan de slag met de kaalslag wordt een veldslag en een inhaalslag.
Waarom pikken de Nederlanders dit?
Klimaathysterie, oorlog , massamigratie bezuinig hierop waarop nederland weer normaal wordt.
De jetten eurofielen vallen op hun knieën voor de eu.
https://www.wyniasweek.nl/uw-vermogen-is-een-makkelijke-melkkoe-en-de-overheid-is-verslaafd-aan-de-miljardenopbrengst/
Vermogensaanwasbelasting omdat prutsende kneuzen graag meer geld steken in domme plannen die (zogenaamd groen) nergens op slaan.
https://www.nu.nl/klimaat/6385416/datacenter-slurpt-straks-meer-stroom-dan-heel-lelystad-gemeenteraad-wist-van-niks.html
Met list en bedrog zo lekker groen bezig?
Een reactie posten