Jullie pleitten Jouke binnen 48 uur vrij.
Aan het Openbaar Ministerie

Geacht OM,
Mijn welgemeende complimenten.
Dinsdagavond maakte de politie bekend dat in Heerenveen gericht was geschoten op de 16-jarige boerenzoon Jouke Hospes uit Akkrum.
De kogel miste Jouke maar net.
Jouke zou, volgens de politieverklaring, zijn ingereden op agenten of politiewagens.
Hij werd later aangehouden op verdenking van een poging tot doodslag en verdween op het politiebureau van Leeuwarden achter de tralies.
Binnen 48 uur nadat de politie op Jouke geschoten had, maakte het OM eerst bekend dat hij niet langer verdacht werd van poging tot doodslag en daarna dat ook eventuele andere verdenkingen tegen hem waren ingetrokken.
Hij wordt nergens voor vervolgd.
Ik vind dat uitstekend werk van het Openbaar Ministerie.
We leven namelijk in een tijd waarin juist met vereende krachten wordt geprobeerd de boeren te criminaliseren.
Politici zetten de boeren ten onrechte weg als terroristen.
Zie het oude vrouwtje bij CDA-Kamerlid Derk Boswijk.
Politiebonden liegen over (re)acties van de boeren.
Zie de ‘brandstichting’-leugen door de voorzitter van de christelijke politiebond ACP.
En de systeemmedia tonen een eenzijdig beeld.
Zie het aanvankelijk níet uitzenden van het filmpje waarop duidelijk te zien is dat Jouke níet inreed op agenten of politieauto’s toen hij bijna door zijn hoofd werd geschoten.
Het zou dus voor de hand hebben gelegen dat het Openbaar Ministerie het spelletje meespeelde en geen haast zou maken met een eventueel besluit tot vervolging.
Maar dat deden jullie niet.
Jullie pleitten Jouke binnen 48 uur vrij.
En dat siert jullie.
Het bestaat dus nog, een partij die in deze grote crisis zorgt voor deëscalatie.
En die de waarheid belangrijker vindt dan het criminaliseren van de boeren.
Met dank aan al die mobiele telefoons met camera.
Want je moet er toch niet aan denken wat er met Jouke gebeurd zou zijn als omstanders niet hadden vastgelegd hoe trigger happy enkele agenten dinsdagavond in Heerenveen waren.
Dan hadden jullie én de rechters de verklaring van de verdachte moeten afwegen tegen die van een legertje politieagenten, die (als ze van de ACP zijn) ook nog als motto hebben: “Met elkaar, voor elkaar”.
En waarbij de verklaringen van agenten bijna altijd wél worden geloofd.
Omdat agenten nu eenmaal een ambtseed hebben afgelegd, waarin ze beloven “zorgvuldig, onkreukbaar en betrouwbaar” te zijn en niets te zullen doen “dat het aanzien van het ambt zal schaden”.
Dan had de toekomst van de 16-jarige Jouke Hospes uit Akkrum er heel anders uitgezien.
En dat is best een enge gedachte.
Groet,
JanD
1 reacties :
Inmiddels is door het OM bekend gemaakt dat de poging tot moord van de agent op de 16 jarige jongen geseponeerd is, dus Jan kan wel positief over het OM zijn, maar als je als OM een zaak tegen een potentiele moordenaar seponeert ben je net zo erg als de potentiele moordenaar.
Met dergelijke Overheidsinstellingen is het wachten tot het escaleert, de Overheid vraagt er om.
Een reactie posten