Op terrein van ijsvereniging SIS in Warmenhuizen
DOOR HARMKE SNIJDEWIND
WARMENHUIZEN
Ijsclub SIS in Warmenhuizen wil een officiële wedstrijd skeelerbaan van 400 meter aanleggen. Die kost ruim twee ton. Het college van B&W vindt het een goed plan en wil er 125.000 euro aan meebetalen.
Goed nieuws, vindt voorzitter Jan Kemper. Zijn SIS (Steeds In Spanning) wil de ijsbaan aan de Oostwal een multifunctioneel karakter geven.
De skeelerbaan komt op het tracé van de ijsbaan. „Die wordt half december onder water gezet, maar medio februari kan er weer geskeelerd worden." SIS heeft in de regio de belangstelling gepeild, met name bij omliggende ijsclubs. Die valt niet tegen: „Skeeleren is hot," heeft Kemper gemerkt. Een baan op deze plek lijkt een gat in de markt. In de nabije omgeving zijn er weinig officiële wedstrijdbanen. „Medemblik heeft er eentje, maar verder in de buurt is er geen." SIS heeft een schaatstrainingsgroep van zestig leden die er graag op aan her werk wil. De club heeft 2500 leden/donateurs.
Het bestuur denkt door zelfwerkzaamheid en inzet van eigen middelen dertig mille te kunnen besparen: „We moeten nog een gaatje dichten."
Schaatsbond
Het gaat om een tekort van circa 55 mille en SIS heeft goede hoop op subsidies van provincie en/of KNSB. Kemper: „De bond is op dit moment volop bezig met het ontwikkelen van breedtesport."
De gemeente heeft voor dat doel dit jaar nog een potje staan met 125.000 euro erin en gunt SIS de volle mep. Kempen „Wethouder Rootjes heeft ons, wel aangeraden er spoed achter te zetten." Want het staat niet vast of er in 2011 weer zo’n subsidiebedrag voor dit doel valt weg te slepen. Zeker is dat in 2012 de gemeenten zware financiële klappen gaan oplopen vanwege bezuinigingen op het gemeentefonds. Daarom geldt als eis dat de totale financiering rond is voor de aanleg begint. De gemeente wil niet nog eens bijspringen.
Kemper is optimistisch over het slagen van het project. De vierhonderd meterbaan krijgt een extra bocht. ,,Dat is om voor trainingen ook korte rondjes te kunnen rijden."
Het ijsbaanterrein wordt steeds vaker gebruikt voor evenementen. Zoals de sportweek en het Springpopfestival. Jonge voetballers en zwemmers slaan er hun tentenkampen op en atletiekdub Nova houdt er de prut-race.
______________________________________
Beachvolleybal
Op het middenterrein van het complex komen zes beachvolleybalvelden Dit op initiatief van de volleybalclubs Dinto en De Boemel uit Warmenhuizen en Tuitjenhorn.