De discussie rond windmolens kwam aan de orde bij de commissie Middelen waar ‘Energie voor Texel’ werd besproken.
door Louise Wolters
“Als we onze ambitie om in 2020 zelfvoorzienend te zijn waar willen maken, moeten we nu onze verantwoordelijkheid nemen.”
PvdA’er Henk Hilstra vindt dat de raad geen zaken meer vooruit moet blijven schuiven. Een oplossing is volgens de partij o.a. vier of vijf grote windmolens, beperkt tot de zoekgebieden. “Wij willen geen wildgroei.”
De discussie rond windmolens kwam aan de orde bij de commissie Middelen waar ‘Energie voor Texel’ werd besproken. In dit uitvoeringsprogramma zijn projecten beschreven die er toe moeten leiden dat Texel in 2020 volledig zelfvoorzienend is.
De gemeente Texel staat niet alleen in haar ambitie op het gebied van verduurzaming. De provincie Noord-Holland heeft € 5 miljoen euro gereserveerd voor dit doel.
De meeste fracties willen eerst meer inzicht in de kosten en risico’s voor de gemeente dan nu beschreven staat in het programma. “In hoeverre gaat de gemeente een ondernemersrisico aan?”, wilde Frans Visman (D66), maar ook andere politici weten.
Naast het kostenplaatje kwam ook plaatsing van grote windmolens aan de orde, zoals beschreven in het uitvoeringsprogramma.
Daarin wordt bij windenergie gesproken over kleine windmolentjes, “waar dat kan in het buitengebied en op bedrijfsterreinen.”
“Daarnaast wordt het opwaarderen van de huidige molens in Oudeschild” vermeld. “En in polder Eierland nog eens een soortgelijk ‘parkje’: 4 à 5 grote windmolens op een goed gekozen locatie.”
Alleen GroenLinks en de PvdA lieten zich positief uit over grote windmolens.
Volgens Rikus Kieft (GL) is het plan een ‘uitstekende opsteker voor de werkgelegenheid op Texel’.