’Strand van Schagen niet op slot doen’

Datum:
 • donderdag 13 augustus 2015
 • in
 • Categorie: , ,
 • SCHAGEN - ,,Ik kijk liever vooruit en neem verantwoordelijkheid voor onze jeugd door het gebied leefbaar te houden. In plaats van het strand op slot te gooien en ontwikkelingen hier tegen te houden.’’

  Door Richard Zut - 13-8-2015,

  D
  at zegt strandondernemer Thomas van der Ploeg over de acties van Het Zijper Landschap (HZL) om het strand van de gemeente Schagen een erfgoedstatus te bezorgen. Op die manier hoopt HZL de bouw van nieuwe strandhuisjes en grotere paviljoens tegen te gaan.
  Van der Ploeg is een van de ondernemers die huisjes en/of een paviljoen willen plaatsen. ,,Als je recreanten wilt blijven trekken om het hier leefbaar te houden, moet je ook ontwikkelingen op het strand toestaan. Ik heb geen zin om mijn zoontje in de toekomst naar Purmerend te moeten brengen voor z’n voetbalclub.’’
  Kustbeheerder Hollands Noorderkwartier laat zich niet uit over de plannen van HZL. ,,Voor ons telt dat de veiligheid niet in het geding komt. Een erfgoedstatus zoals HZL oppert mag dus geen restrictie betekenen voor onderhoud aan bijvoorbeeld het nieuwe duin bij Petten. Over het estetische aspect, of strandhuisjes en paviljoens al dan niet mooi zijn, hebben wij geen mening’’, aldus een woorvoerder.

  Steun

  HZL zegt al steunbetuigingen te hebben ontvangen uit Groote Keeten en Callantsoog. De Dorpsraad van Petten is daarentegen juist blij met de ontwikkelingen op het strand. Het Buurtcomité Camperduin bood vorig jaar vierhonderd handtekeningen aan aan het gemeentebestuur Bergen van mensen die tegen overnachten op het strand zijn.
  Maar de HZL-actie gaat Johan Mekken van het comité te ver: ,,Wat je vaak ziet is dat bij een aparte status een gebied op slot gaat. Dat er niets meer kan. Tussen Camperduin en Petten is een nieuw gebied, waar best enige dynamiek mag komen. Ik weet dan niet of een erfgoedstatus passend is voor dit nieuwe gebied.’’

  NHD
  0 reacties :

  Een reactie posten